Ιατρική οδοντιατρική στην Πολωνία

Ιατρική  οδοντιατρική στην Πολωνία

Ιατρικό Πανεπιστήμιο Jagiellonian  στην Κρακοβία

Τώρα Ιατρική στην Ολλανδία στα Αγγλικά με δίδακτρα πρώτου έτους περίπου  1.080 ευρώ.
Για πληροφορίες πατήστε εδώ

ή τηλεφωνείστε μας στο    2103821575

Επιδότηση 180.000 ευρώ

Για  την Ολλανδία , η επιδότηση από την Ευρωπαϊκή ένωση για τους Ευρωπαίους πολίτες είναι 30.000 ευρώ το χρόνο για 6  χρόνια, δηλαδή 180.000 ευρώ συνολικά.
Επίσης στην Ολλανδία ο διορισμός των αποφοίτων  σε Νοσοκομεία της Ολλανδίας για έναρξη ειδικότητας είναι άμεσος και με πολύ υψηλές αμοιβές.
Θα πρέπει να γίνει η  αίτηση άμεσα, για να προετοιμάσουμε σωστά το πρώτο στάδιο, που είναι η έγκριση της αίτησης .
Ιδιαίτερα μαθήματα γίνονται , εφόσον  ο υποψήφιος το επιθυμεί, με Skype.
Το UNIVERSAL   εγγυάται την έγκριση της αίτησης

Η Κρακοβία είναι μία από τις παλαιότερες και μεγαλύτερες πόλεις της Πολωνίας καθώς και ένα από τα πολιτιστικά, καλλιτεχνικά αλλά και τουριστικά κέντρα της χώρας, με πληθυσμό 780.000 κατοίκους. Η παλαιά πόλη της Κρακοβίας έχει πλούσια αναγεννησιακή αρχιτεκτονική και  τα παλάτια, οι εκκλησίες και τα μέγαρα της είναι πλούσια σε χρώματα, βιτρώ, έργα ζωγραφικής, γλυπτά και επίπλωση. Η πόλη γνώρισε τη μεγαλύτερη ακμή της κατά τη δυναστεία των Γιαγκελλώνων (1386 - 1572).
Από την δυναστεία αυτή προήλθε και το όνομα του πανεπιστημίου των Γιαγκελλόνων (Jagiellonian), το οποίο Ιδρύθηκε στις 12 Μαΐου του 1364 και θεωρείται το αρχαιότερο πανεπιστήμιο της Πολωνίας, αλλά ένα από τα αρχαιότερα της κεντρικής Ευρώπης, από το οποίο αποφοιτούσε όλη η πνευματική ελίτ της εποχής.

Το 2006, το ένθετο για την ανώτατη εκπαίδευση των Τimes χαρακτήρισε το πανεπιστήμιο  Jagiellonian University ως το καλύτερο πανεπιστήμιο της Πολωνίας.  Το εκπαιδευτικό δυναμικό του πανεπιστημίου περιλαμβάνει 3600 ακαδημαϊκούς, 500 εκ των οποίων έχουν τον τίτλο του καθηγητή και συνεχίζει να διατηρεί εξέχουσα θέση στα παγκόσμια ακαδημαϊκά δρώμενα, τιμώντας την πολιτιστική του κληρονομιά.

Δίδακτρα:   11.200EUR

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 10 Μαίου

Διάρκεια σπουδών: Ιατρική 6 χρόνια,  Οδοντιατρική 5 χρόνια

Εξετάσεις:  Οι εισαγωγικές εξετάσεις περιλαμβάνουν 100 ερωτήσεις  πολλαπλών επιλογών 45 στη Χημεία και 55 στη Βιολογία.

Άλλα Πανεπιστήμια με σπουδές στην Ιατρική ,  Οδοντιατρική  , Φαρμακευτική

Ιατρικη στη Σλοβακια      Ιατρικη στο Κοσιτσε       Ιατρικη στη Μπρατισλαβα
Ιατρικη στην Τσεχια  Ιατρικη στην Πράγα       Ιατρικη στο Χραντετς Κραλοβε
Ιατρικη στη Ρουμανια       Ιατρικη στο Κλουζ        Ιατρικη στο Ιασιο       Ιατρικη στο Βουκουρεστι