Ιατρική στο Σπλιτ της Κροατίας

Ιατρική στην Κροατία

Πανεπιστήμιο του Σπλιτ  στην Κροατία

Τώρα Ιατρική στην Ολλανδία στα Αγγλικά με δίδακτρα πρώτου έτους περίπου  1.080 ευρώ.
Για πληροφορίες πατήστε εδώ

ή τηλεφωνείστε μας στο    2103821575

Επιδότηση 180.000 ευρώ

Για  την Ολλανδία , η επιδότηση από την Ευρωπαϊκή ένωση για τους Ευρωπαίους πολίτες είναι 30.000 ευρώ το χρόνο για 6  χρόνια, δηλαδή 180.000 ευρώ συνολικά.
Επίσης στην Ολλανδία ο διορισμός των αποφοίτων  σε Νοσοκομεία της Ολλανδίας για έναρξη ειδικότητας είναι άμεσος και με πολύ υψηλές αμοιβές.
Θα πρέπει να γίνει η  αίτηση άμεσα, για να προετοιμάσουμε σωστά το πρώτο στάδιο, που είναι η έγκριση της αίτησης .
Ιδιαίτερα μαθήματα γίνονται , εφόσον  ο υποψήφιος το επιθυμεί, με Skype.
Το UNIVERSAL   εγγυάται την έγκριση της αίτησης

Medicine in Croatia in English

Medical University in Split
Ιατρικη Κροατία

Το Ιατρικό Πανεπιστήμιο στο Σπλιτ της Κροατίας

Η Κροατία εισήλθε στην Ευρωπαϊκή Ένωση το 2013.

Το Σπλιτ ( Split) βρίσκεται στο Νότιο τμήμα της Κροατίας και είναι μια παραθαλάσσια πόλη της Αδριατικής θάλασσας.

Η πόλη ήταν αποικία της Αρχαίας Ελλάδας και μετά υπήρξε τμήμα της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας. Σώζεται ακόμα σε πολύ καλή κατάσταση το Παλάτι το Αυτοκράτορα Διοκλητιανού.

Ιατρική στο Σπλιτ στην Κροατία

Το Πανεπιστήμιο του Σπλιτ έχει περίπου 24.000 σπουδαστές.

Έχει αρκετές σχολές μία από τις οποίες είναι και η Ιατρική Σχολή.
Στην Ιατρική Σχολή λειτούργησε Αγγλόφωνο τμήμα το 2011 .
Οι αιτήσεις που δέχτηκε το Πανεπιστήμιο για το Αγγλόφωνο τμήμα το 2012 ήταν πολλαπλάσιες των θέσεων και οι περισσότεροι από τους υποψηφίους  ήταν από τη Γερμανία και την Αυστρία.

Η εισαγωγή γίνεται με αξιοκρατικά κριτήρια και αναλόγως  με τον αριθμό των υποψηφίων το Πανεπιστήμιο αποφασίζει αν θα δεχτεί τους φοιτητές με εισαγωγικές εξετάσεις.

Τα δίδακτρα είναι 7000 ευρώ το χρόνο.

Το Universal EOC, εξασφαλίζει την εισαγωγή σας στο πρώτο έτος σπουδών του Πανεπιστημίου του Σπλιτ

Η σελίδα αυτή παρέχει πληροφορίες για:
Medicine in Croatia Split  Iatrikh kroatia Κροατια Αγγλόφωνη ιατρικη σχολη