Ταξιδεύουμε μαζί σας

Πολλοί γονείς και πολλοί υποψήφιοι, πριν αποφασίσουν να αρχίσουν τη διαδικασία εγγραφής, θέλουν να επισκεφτούν το Πανεπιστήμιο που θα σπουδάσουν και την πόλη που θα ζήσουν τα επόμενα χρόνια.

Οργανώνουμε μαζί με τους γονείς και ένα συνοδό από το γραφείο μας, τη διαδικασία επίσκεψης στα Πανεπιστήμια και την παραμονή των γονέων σε ξενοδοχείο της αρεσκείας τους.
Τα ταξίδια αυτά οργανώνονται από 1 Οκτωβρίου  έως 30 Ιανουαρίου   και εφ΄όσον υπάρξουν πάνω από 10 ενδιαφερόμενοι.
Μετά την ημερομηνία αυτή οι μαθητές συνήθως αφοσιώνονται στο διάβασμα για τις Πανελλαδικές εξετάσεις και δεν έχουν χρόνο να επισκεφτούν άλλη χώρα.

Τα ταξίδια γίνονται στις παρακάτω χώρες :

Αγγλία
Ιταλία