Ενημέρωση για Ιατρικές Σπουδές στο εξωτερικό

Ιατρική , Οδοντιατρική , Φαρμακευτική , Κτηνιατρική , Φυσιοθεραπεία

www.universal.edu.gr

Τα τελευταία χρόνια υπάρχει παγκόσμια μεγάλο ενδιαφέρον για Ιατρικές σπουδές.

Το πτυχίο της Ιατρικής ανοίγει το δρόμο σε περίπου 100 ειδικότητες , όπως δερματολόγος, γυναικολόγος, νευροχειρουργός ..... με εξαιρετικές προοπτικές εργασίας στην Ευρώπη και στον κόσμο.

Οι  δυνατότητες απασχόλησης των πτυχιούχων αυτών των ειδικοτήτων είναι πάρα πολλές και μάλιστα στην σημερινή κρίση στην αγορά εργασίας

Υπάρχουν πάρα πολλές ακόμα ειδικότητες, όπως Φαρμακευτική, Οδοντιατρική, Κτηνιατρική, Φυσιοθεραπεία, Γυμναστική Ακαδημία, Μηχανικός κ.α.

Τα Πανεπιστήμια είναι όλα  Κρατικά

Τα μαθήματα γίνονται στην Αγγλική γλώσσα.

Μετά την απόκτηση του Πτυχίου δεν χρειάζεται αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ και οι πτυχιούχοι έχουν αυτόματα  δικαίωμα εργασίας σε όλη την Ευρωπαϊκή ένωση , χωρίς εξετάσεις . Οι πτυχιούχοι  μπορούν να εργαστούν και  στην Αμερική μετά από ένα τεστ.

Προσφορά : μια υποτροφία του Universal για εγγραφή για σπουδές στο εξωτερικό.
Η υποτροφία περιλαμβάνει δωρεάν υπηρεσίες από το Universal

Παρακαλούμε για οποιαδήποτε απορία ή ερώτηση , μη διστάσετε να μας τηλεφωνήσετε.

Πολλές πληροφορίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα μας

www.universal.edu.gr

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να μας τηλεφωνήσετε στο 2103821575  ή να στείλετε μήνυμα  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Θα χαρούμε να σας ενημερώσουμε